Akupunktura na ból pleców

Akupunktura to skuteczna metoda leczenia poprzez nakłuwanie ciała igłami. Metoda ta stosowana jest przy wielu różnych terapiach, które mają na celu likwidację bólu. Wykorzystuje się ją między innymi w leczeniu dokuczliwych bólów kręgosłupa, czy też przy zespole jelita drażliwego. Akupunktura oddziałuje na centralny oraz autonomiczny system nerwowy pacjenta. Najczęściej stosowana jest na kręgosłup, bóle mięśni i stawów. Punkty do akupunktury są umiejscowione na plecach i biegną wzdłuż kręgosłupa.

Znajdują się także w obrębie barków i ramion. Ból pleców jest często wynikiem dużego obciążenia kręgosłupa i ciągłego napięcia mięśni, szczególnie tych przykręgosłupowych. Akupunktura na kręgosłup ma znaczny wpływ na rozluźnienie mięśni i ustąpienie bólu. Metoda ta uznawana jest za jedną z najbezpieczniejszych oraz najskuteczniejszych metod w medycynie naturalnej. Właściwe nakłuwanie miejsc umożliwia regulowanie różnych rodzajów bólu. Często zdarza się, że jest to jedyna skuteczna metoda na pozbycie się utrudniającego codzienne funkcjonowanie bólu pleców. Jest to też odpowiednia metoda dla osób, które chcą ograniczyć ilość przyjmowanych środków farmaceutycznych.

Szukasz specjalisty zajmującego się leczeniem bólu pleców metodą akupunktury? Jesteś w dobrym miejscu! Jestem absolwentem Stażu Klinicznego w Szpitalu Medycyny Integracyjnej prowincji Hunan w Chinach. Ponadto brałem udział w wielu różnych kursach dotyczących klasycznej medycyny chińskiej. Co najważniejsze, ukończyłem dwuletnią szkołę akupunktury w Instytucie Tradycyjnej Medycyny Chińskiej i Profilaktyki Zdrowia w Krakowie. Kontynuowałem również naukę medycyny chińskiej na studiach podyplomowych na Uniwersytecie SWPS na kierunku Psychodietetyka. Moje wykształcenie i duże doświadczenie wykorzystuję w leczeniu schorzeń w obrębie kręgosłupa i zwalczania bólu pleców, wykorzystując metodę akupunktury. Leczę takie schorzenia i dolegliwości, jak: ostre i przewlekłe bóle, urazy sportowe, rwa kulszowa i wiele innych. Zapraszam do kontaktu!

Tomasz Ryś – ZnanyLekarz.pl