Akupunktura W profilaktyce przeciw nowotworom piersi

??? Czy twoje piersi są bolesneCzy twoja menstruacja jest nieregularna lub bolesnaMogą to być pierwsze objawy zablokowania systemu energetycznego, którym zajmuje się medycyna chińska  Zacznijmy jednak od początku…

Dawno, dawno temu w starożytnych Chinach w prowincji Guangdong niedaleko Hong kongu leczono kobiece choroby za pomocą akupunktury oraz narzędzi wchodzących w kanon tej techniki. Praktycy ze szkoły Juling, mimo iż żyli setki lat temu słynęli z bardzo dobrych osiągnięć w profilaktyce
przeciwko chorobom piersi. Udokumentowany przekaz tej linii wiedzy ma ponad 1000 lat. Nazywam się Tomasz Ryś, jestem akupunkturzystą i mam zaszczyt praktykować tą starożytną naukę we Wrocławiu.

Najpierw jednak kilka słów na temat dzisiejszej sytuacji. Jesteśmy tak rozwinięci technologicznie, jak nigdy do tej pory nie byliśmy. Mamy samochody, komputery, latamy w kosmos. Mamy badania, możemy przeskanować ziemię i człowieka wszerz i wzdłuż a jednocześnie jesteśmy tak chorzy jak nigdy do tej pory.

Dane są niepokojące – według portalu onkologia.org.pl:
• Zachorowalność na nowotwory piersi wciąż rośnie
• W ciągu trzech dekad zwiększyła się dwukrotnie
• Zachorowania na nowotwory złośliwe piersi stanowią największy odsetek wśród wszystkich chorób nowotworowych u kobiet

Wiadomo nie od dziś, że najlepszą ochroną dla naszego zdrowia jest profilaktyka! Masz właśnie teraz wyjątkową okazję, by poznać akupunkturę wg. klasycznej medycyny chińskiej i jej podejście do ochrony kobiecego organizmu.

Starożytna Medycyna Chińska uważa, iż człowiek posiada 3 ciała:
• 1 Ciało – fizyczne (skóra, mięśnie, kości, organy, układ krwionośny, układ nerwowy,…)
• 2 Ciało – niefizyczne – Umysł/Dusza (myśli, uczucia, wyznawane wartości, intuicja) to, co jest w każdym z nas nienamacalne
• 3 Ciało – Ciało Qi

Akupunkturzysta pracuje nad ciałem Qi, by w ten sposób wspierać zdrowienie ciała fizycznego oraz umysłu. Ciało Qi łączy ciało fizyczne oraz umysł będąc nośnikiem informacji pomiędzy tym, co ulotne a tym, co możemy dotknąć. Gdy zakochujemy się, to zakochujemy się całym ciałem, a nie tylko naszą głową. Kiedy jesteśmy smutni, całe nasze ciało jest smutne. Gdy naprawdę się lękamy, czujemy jak to uczucie przeszywa nas do szpiku kości. Gdy ktoś nas zdenerwuje
to zalewa nas żółć, zalewa nas krew po same uszy. Nasz umysł w każdej chwili komunikuje się z ciałem. Dlatego też według starożytnych akupunkturzystów to patologiczne emocje są główną przyczyną problemów ze zdrowiem,
a pogrzebane w ciele wychodzą na jego powierzchnię w postaci chorób.

Ciało Qi to sieć kanałów informacyjnych, którymi przepływa energia oraz którymi komunikują się ze sobą narządy. Według medycyny chińskiej wątroba czy nerki nie istnieją jedynie
w swoim fizycznym miejscu, lecz również na meridianie łączącym je z innymi narządami. Można to porównać do procesora w komputerze, który połączony jest na płycie głównej z pamięcią ram, dyskiem twardym czy innymi podzespołami. Kanały energetyczne są jednak dziełem natury, tak jak cały człowiek, więc swoją budową bardziej przypominają koryto rzeki niż elektryczny przewód, a Qi – energia, która w nich płynie przypomina wodę. Akupunkturzysta to ten gość, który serwisuje kanały, sprawdza poziom ich wypełnienia, czy są w nadmiarze, czy w niedoborze, czy energia w nich jest zimna, czy gorąca.
Za pomocą igieł i technik wzmacniających lub redukujących zmienia jej poziom w meridianach, tak by doprowadzić ciało do równowagi.

Przez klatkę piersiową przebiegają bardzo ważne kanały energetyczne.
• Meridian Ren mai to oś naszego organizmu i jest to główny meridian energetyczny, z którego inne meridiany pozyskują swoją energię.
• Meridian Nerek, zaczyna się w podeszwie stopy, wznosi się po nodze, brzuchu i również przebiega przez pierś.•Meridian żołądka przebiega przez środek piersi. Jego drożność jest bardzo ważna dla procesu oczyszczania organizmu podczas menstruacji.
• Kanały energetyczne śledziony i osierdzia znajdują się z zewnętrznej strony piersi, pierwszy ma swoje źródło w stopie i podąża wewnętrzną stroną nogi, zewnętrzną stroną brzucha aż do piersi. Drugi zaczyna się z zewnętrznej strony sutka, biegnie przez pachę do palców dłoni.
Meridianów nie można zobaczyć, ale można je poczuć. Akupunkturzysta sprawdza kondycję meridianów palpacyjnie, sprawdzanie piersi należy do obowiązku Pań.
• Bolesne miejsca na meridianach oznaczają zastój, który należy usunąć. Używamy do tego różnych technik i narzędzi. Np. opukiwania meridianów, masażu palcami lub kamiennymi czy drewnianymi przyrządami.
• Meridiany osłabione nadmiernie zapadają się pod naszym dotykiem i je należy wzmocnić poprzez użycie odpowiednich punktów, technik wzmacniających oraz zabiegów moksowania
• Moksa to wspaniałe zioło medycyny chińskiej, o wysokiej temperaturze spalania i długim promieniu wnikającym w głąb ciała. Podgrzewamy cygarem moksy odpowiednie punkty akupunkturowe, by wzmocnić organizm. Należy to do przyjemnych i rozluźniających zabiegów.
• Ilość wszystkich zabiegów ustala się indywidualnie, zwykle jest to około 10 zabiegów, by ustabilizować energetycznie organizm, następnie robi się jeden zabieg w miesiącu profilaktycznie by utrzymać właściwe funkcjonowanie meridianów

Możliwe, że znacie Panią, która ma lub miała problem z piersiami. Proszę was przekażcie jej informacje o tym, co starożytna medycyna chińska może zrobić dla profilaktyki jej zdrowia.

Ps.
Dzisiaj priorytetem były dla nas piersi, jeżeli chcecie poznać więcej informacji na ten temat lub na każdy inny dot. zdrowia i akupunktury zapraszam do kontaktu.

Tomasz Ryś
509 864 181
biuro@tomaszrys.com
https://www.instagram.com/tomasz.rys

#akupunktura #akupunkturawroclaw #profilaktyka #piersi #rakpiersi