W tym tygodniu miałem okazję poznać wielkiego Praktyka i Nauczyciela Medycyny Chińskiej ☯︎

Mistrz Szenan Phua Praktykuje od 20 lat, od wielu lat naucza też tej starożytnej sztuki. Do tej pory poznałem wielu nauczycieli, ale żaden z nich nie był tak otwarty, skromy i zaangażowany w rozwój swoich uczniów jak Mistrz Szenan. Na szkoleniu: Nowoczesna Akupunktura Równoważąca – moduł Podstawowy, które odbyło się w Warszawie uczestnicy w ciągu 3 dni zdobyli wiedzę, którą inni nauczyciele przekazują przynajmniej przez rok. Tak wiem, gdyby mnie tam nie było to też uważałbym, że to nie możliwe????

Szenan pokazał nam Akupunkturę równoważącą dr. Tana a następnie wszystkie swoje modyfikacje, które do niej wprowadził. Wszystko co zaczerpnął ze szkoły JiYi, akupunktury czaszki, akupunktury pępka, Baihui i Mingmen. Nauczyliśmy się jak za pomocą jednej igły uwolnić tkankę bliznowatą oraz jak właściwie nakłuwać i stymulować punkty Huatou Jiaji. Poznaliśmy parę technik upuszczania krwi oraz co najważniejsze wszystko okazało się dla uczestników proste, skuteczne i bardzo szybkie w działaniu. Mimo, że było to tylko 3 dni, wydaje się jak by minęły 2 tygodnie ????

Szenan Phua jest nie tylko wspaniałym nauczycielem ale bardzo mądrym i zabawnym człowiekiem. No i bardzo dobrze gra w ping ponga może, sami kiedyś się o tym przekonacie ????

#Acupuncture #SzenanPhua #Learning #Development #Fun #tcm #akupunktura #tradycyjnamedycynachinska #szkolenia